Halı Kullanım Alışkanlıklarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Konfor ve Sıcaklık Sağlar

Daha soğuk iklimlerde, halılar bir miktar termal direnç sağlayabilir. Kullanılan sıtıcı havayı daha uzun süre muhafaza edebilir ve sıcaklık sağlayabilir. Halı ayrıca oturmak, oynamak veya çalışmak için de rahat bir yer sağlar ve bir odaya daha konforlu bir his verir.

Tarz

Halı alırken binlerce seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. İstediğiniz gibi tasarımı, rengi, deseni seçebilir ve odanızla eşleştirebilirsiniz. Odanızın görünümünü halılarla zenginleştirebilirsiniz.

Kayma ve Düşmeleri Yumuşatır

Halı, ayak seslerimizi hafifletmek, kaymaları ve düşmeleri azaltmak ve düşmeler meydana geldiğinde yaralanmaları en aza indirmek için idealdir. Halı tüm aile için, ancak özellikle de küçük çocuklar ve yaşlılar için güvenlik koruması sağlar.

Gürültüyü Azaltır

Halı, evimizde çeşitli elektronik cihazların çıkardığı sesleri emmeye yardımcı olur. Halı ayrıca aşağıdaki katlara ses iletimini engellemeye yardımcı olarak zeminler arasında bir ses bariyeri olarak da çalışır. Merdivenlerdeki halı merdivenlerin kullanımında çıkan sesi maskelemeye yardımcı olur.

Halılar, evinizde olabilecek kusurları da örtmek için harika bir yoldur.


© 2021 All Rights Reserved. Designed by Mix Chemical Products